Garażowe imperium – czyli historia sukcesu Jeffa Bezosa

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto stoi za ogromnym sukcesem jednej z największych platform sprzedażowych w historii? Oczywiście chodzi tu o Amazon i człowieka, który rozpoczął swój biznes zupełnie od zera — Jeffa Bezosa.

Od zera do miliardera

Człowiek, który co roku gości na liście najbogatszych ludzi na świecie i raz po raz przeskakuje w rankingach samego Billa Gatesa, rozpoczął tworzenie swojego imperium dosłownie w garażu. Zgadza się — Amazon był jedną z tak zwanych garażowych firm i nie tylko łut szczęścia, ale przede wszystkim zacięcie samego Bezosa zdecydowały o jego dzisiejszej pozycji.

Wilk z Wall Street

Bezos w połowie lat 90 rzucił posadę na Wall Street i postanowił skupić się na rynku sprzedaży w raczkującym dopiero internecie. Zmysł finansisty zadziałał w tym przypadku znakomicie, choć dość nieprecyzyjnie, ponieważ na samym początku Bezos chciał skupić się na sprzedaży wielu rodzajów produktów w jednym miejscu (co w pełni udało mu się dopiero dekadę później). Jak to jednak bywa w tego rodzaju przedsięwzięciach, szybko okazało się, że lepiej mierzyć siły na zamiary i skupić się na jednej branży. Jeff wybrał książki.

Przede wszystkim efektywność

Amazon stał się wielkim sukcesem dzięki wprowadzeniu kilku innowacji do dobrze znanego już systemu sprzedaży. Przede wszystkim Bezos umożliwił swoim klientom wygodne płatności kartą i szybką dostawę kurierską. To, co dzisiaj wydaje się standardem, wtedy było innowacją, która w połączeniu z bardzo wydajnym systemem zarządzania budżetem firmy i gospodarowania czasem (Bezos delegował do pracy nad nowymi rozwiązaniami, które nie przynosiły jeszcze dużych zysków zaledwie kilku ludzi) sprawiła, że malutki, jednoosobowy biznes w niedługim czasie przeistoczył się w prawdziwe imperium.

Więcej informacji na https://dealavo.com/pl/2019/06/07/niezbednik-dla-producentow-w-erze-amazona/

Co powinniśmy wiedzieć o monitorowaniu kanałów sprzedaży?

To już standard e-commerce

Monitorowanie kanałów sprzedaży jest już naprawdę standardem jeśli chodzi o e-commerce sklepów internetowych. Najczęściej rozwiązanie to jest stosowane przez sklepy internetowe średnie jak i także oczywiście duże. Sięga także po nie coraz więcej marek oraz również producentów. Im najbardziej zależy na kontroli wszelkich cen jak i także kanałów sprzedaży u swojej konkurencji. Z perspektywy jest to narzędzie naprawdę pomocne, które przedsiębiorców bardzo, ale to bardzo interesuje.

Żaden problem być przed konkurencją!

Monitorowanie kanałów sprzedaży jest narzędziem, nad którym chcemy mieć nadzór i wiedzieć jak ta sprawa wygląda u konkurencji. Gdy chcemy być przed konkurencją, to musimy ją skrzętnie monitorować. Ceny także muszą być przez nas doskonale obserwowane. Wiadomo, że nie tylko kanały sprzedaży się liczą, ale także i przede wszystkim ceny.

Reakcja na zmianę

Musimy w odpowiednim momencie zareagować na zmiany cen, które zachodzą u naszej konkurencji. Szczególnie tutaj zainteresowane powinny być takie branże jak: apteki internetowe, elektronika, artykuły spożywcze, opony, zabawki, wyposażenie wnętrz, drogerie oraz tak naprawdę cała masa innych branż. Jak widać na załączonym obrazku jest to skomplikowane, ale z czasem staje się naprawdę zrozumiałe. Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego. Właśnie tak powinniśmy działać, a w swojej branży osiągniemy ogromny sukces. Pamiętajmy, że biznesu jest najważniejszy. A tak naprawdę to jego prowadzenie.

Sprawdź również https://dealavo.com/pl

Wyszukiwarka cenowa – jak to działa?

Wyszukiwarka cenowa – definicja pojęcia

Wyszukiwarka cenowa (zamiennie: porównywarka cenowa, porównywarka cenowa) to portal internetowy pozwalający na porównywanie cen identycznych produktów w różnych sklepach internetowych. Strony tego typu pozwalają samodzielnie określać indywidualne wymagania każdego internauty – w ten sposób każdy po wpisaniu swoich preferencji otrzymuje wygenerowane w sposób automatyczny zestawienie zawierające dokładny opis cen oraz nazw sklepów oferujących dane towary.

Rozległe bazy danych

Wyszukiwarki cenowe posiadają bardzo dokładne bazy danych, na które składają się ceny, produkty oraz ich opisy. Warto również dodać, że są one nieustannie aktualizowane – dzięki temu każdy konsument ma pewność, że zamieszczane w porównywarkach cen informacje są zawsze zgodne ze stanem faktycznym i nie ominą go żadne atrakcyjne rabaty i promocje. Ogromnym atutem wyszukiwarek cenowych jest również fakt, że zamieszczane są na nich opinie osób, które zdecydowały się na zakup sprzedawanych tam produktów i usług. Użytkownicy mają również możliwość zapoznania się z rekomendacjami odnośnie sklepów – oceniana jest jakość obsługi, termin wysyłki oraz czas realizacji transakcji.

Jak korzystać z wyszukiwarki cenowej? Instrukcja

Korzystanie z wyszukiwarki cenowej nie powinno nikomu sprawiać żadnego problemu. Można na niej skorzystać z wyszukiwarki i wpisać poszukiwany przez nas produkt bądź użyć listy kategorii i podkategorii – obie wymienione metody są równie intuicyjne i skuteczne.

Źródło artykułu: https://dealavo.com/pl

Jak przyciągnąć klientów do sklepu internetowego?

Sklepy internetowe to ogromne zbiory danych

Rynek E-commerce rozwija się w zaskakującym tempie, właśnie z tego powodu konkurencja w tej branży jest znacząca. Aby móc prowadzić efektywnie sklep internetowy przedsiębiorca potrzebuje wykorzystywać dane, które gromadzone są w sieci. Możliwość jest ogromna, Internet to wielkie zbiory danych, przechowywane są zarówno dane odnośnie preferencji klientów, jak i informacje o działaniach konkurencji. Każdy podmiot na rynku E-commerce powinien wykorzystywać potencjał wiadomości, które gromadzi sieć.

Jak być liderem na rynku internetowym?

Przed przedsiębiorcami trudne zadanie, sklepów z podobnym asortymentem może być bardzo dużo, jak więc sprawić, aby przyciągnąć klienta właśnie do naszej witryny? Monitoring cen produktów daje sprzedawcy taką możliwość. Kiedy znamy ceny konkurencji możemy z łatwością żonglować naszymi ofertami, aby stać się liderem na rynku. Trzeba zaznaczyć, że klient zawsze wybiera najkorzystniejszą dla siebie ofertę, korzysta więc ze stron porównujących ceny w sklepach internetowych. Kiedy nasz sklep jest w czołówce ofert – więcej konsumentów odwiedzi naszą witrynę.

Jak monitorować swoją konkurencję?

Za monitoring cen produktów trzeba zapłacić, nie są to małe pieniądze, ale obecnie każdy duży i średni sklep internetowy korzysta z robotów, które zbierają dane. Robot odwiedza strony internetowe konkurencji i gromadzi informacje odnośnie cen artykułów, ich dostępności oraz zbiera dane na temat ofert specjalnych lub nowości na rynku. Znając ceny konkurenta możemy obniżać lub podwyższać ceny artykułów w swoim sklepie internetowym.

Źródło: https://dealavo.com/pl

Monitoring konkurencji w branży e-commerce

Monitoring konkurencji w branży e-commerce to obecnie już nie tylko jedna ze strategii działania, lecz standard. Rozwiązanie to cieszy popularnością zarówno wśród małych sklepów internetowych, jak i gigantów handlu elektronicznego. Metodę tę stosują także przedsiębiorcy, którzy funkcjonują na niewielką skalę, dostawcy, hurtownicy i wielu innych. W jaki sposób najlepiej śledzić ofertę podobnych sklepów? Jakich dokładnie zasad się trzymać. Na wiele z takich pytań odpowiadamy w poniższym tekście. 

Żaden przedsiębiorca z branży handlu online nie chce zostać w tyle, za konkurencją. Z tego powodu normalną praktyką jest kontrolowanie poczynań innych sklepów z danego segmentu rynku, cen ich produktów, nowości, jak i podpatrywanie całego know how, czyli niuansów modelu biznesowego, na jakim opiera się sprzedawca. W obecnych czasach monitoring konkurencji dotyczy niemal każdej branży począwszy od sklepów oferujących sprzęt elektroniczny na branży spożywczej czy medycznej kończąc.

Po co monitoring konkurencji?

Żyjemy w zawrotnym tempie, świat zmienia się na naszych oczach. Przedsiębiorcy prowadzący sklepy internetowe wiedzą o tym najlepiej. Kilka dni czy nawet godzin to w tym biznesie wieczność, każdego dnia należy więc kontrolować rynek i próbować już nie tylko trzymać poziom na równi z konkurencją, ale robić wszystko, aby ją wyprzedzić. Monitoring konkurencji, w tym jej strategii cenowej, może zdziałać cuda. Ważne jednak, aby był w pełni przemyślany, systemowy i z użyciem wszelkich skutecznych narzędzi. Badania rynku e-commerce dowodzą bowiem, że modyfikacja ceny produktu czy usługi choćby o kilka groszy, bez dokładnego rozeznania sytuacji na rynku, może w znacznym stopniu przyczynić się do zmiany wyników sprzedażowych.

Jak działa monitoring?

Współczesność przynosi wiele różnego rodzaju możliwości technologicznych ułatwiających prowadzenie biznesu online. W e-handlu liczy się czas, dlatego monitoring konkurencji należy oprzeć na odpowiednich narzędziach, które w kilka minut są w stanie porównać ofertę oraz zasady funkcjonowania wybranych sklepów internetowych. Zadaniem przedsiębiorcy, który monitoring zleca, będzie wyłącznie skonkretyzowanie parametrów biznesów, które należy uznać za konkurencję. Będzie musiał więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich cech wspólnych szuka i co dokładnie chce porównać czy sprawdzić? Specjalne aplikacje są w stanie pobrać takie dane jak między innymi cena towaru, jego dostępność, data ważności, rabaty, bonusy, częstotliwość dostaw do sklepu itp.

Monitoring bez robotów

Bardzo często może zdarzyć się tak, że dany sklep ma na tyle dobre zabezpieczenia, że tego rodzaju narzędzia monitorujące jego działania się nie sprawdzą. Wówczas przedsiębiorca ma możliwość zlecenia monitoringu zewnętrznej firmie, której pracownicy dokonają wszelkich badań i dostarczą odpowiednie raporty. Oczywiście minusem tego działania jest mniejsza dokładność finalnych danych oraz wydłużony okres oczekiwania na nie, ale pamiętajmy, że lepiej taki monitoring konkurencji przeprowadzić niż żyć w nieświadomości, bez rozpoznania podobnych podmiotów na rynku

Źródło informacji: https://dealavo.com/pl/